Doğal Taşlar ve Burçlar

06 Temmuz 2020 « Geri

Aslan Burcu - Oniks Taşı

Duymayı güçlendirir ve iç kulak hastalıklarında, tene temas ettirilmelidir. Mantar hastalıkları, enfeksiyonlar ve güneş yanığını hafifletir, saç ve tırnak uzamasını hızlandırır. Oniks suyu  rahatsız bölgeye  günde birkaç kez uygulanır. Ametist gücünü artırır. Ameliyatlardan sonra daha çabuk bir yara iyileşmesi ve kan dolaşımını da etkileyerek organlara daha fazla oksijen sağlar . sakinleşici ve mutlu olmayı sağlar . sıkıntı giderir , düşüncelerde çözüme  yönelik açılımlar yaptırır. Pozitif  ve negatif harmanlayıp, pozitif sonuçlar almaya yardımcı olur. Hayırlı işlerde cesaret ve şans verir. 

Boğa Burcu - Turkuaz Taşı

Turkuaz taşı iletişim,sadakat ve dostluk taşıdır. Firuze taşı nazara karşı koruma sağlar. Kemiklerin sağlıklı kalmasını ve güçlenmesini sağlar. Kemik erimesi hastalığının önlenmesinde etkilidir. Migrene karşı faydalıdır. Öksürüğü hafifletir. Kan dolaşımını düzenler. Solunum ve ciğerler için faydalıdır. Turkuaz taşı tansiyonu dengeler. Turkuaz taşı kişinin genç ve zinde kalmasını sağlayıcı etkisi vardır. Firuze taşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Akıl ve mantık gücünü geliştirir.kaygılarımızı yenmemizi sağlar.sindirim sistemine iyi gelir.ayrıca turkuaz taşının kişiye huzur verici etkileride vardır.

İkizler Burcu - Havlit Taşı

Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır . Halk arasında huzur taşı olaraktan bilinir . Hafızayı güçlendirir . İdrarını tutamayanların idrarını tutmasında yardımcıdır . Ülser tedavisinde yardım eder . Kurdeşen ve isilik gibi kaşıntıların tedavisini yapar. Kuruntu ve endişeyi ortadan kaldırır. Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar. Engellerin aşılmasına yardımcı olur. Farkındalığı artırır. Öfkeyi ve kızgınlığı engeller. Strese karşı iyi gelir. Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir. Artırt romantizme rahatsızlığında yanına gelecek taşlarla iyileştirmeye yardımcı olur.

Yay Burcu - Firuze Taşı

Öncelikle, solunum yolu hastalıklarında çok etkilidir. Boğaz ağrılarında ve ağız –boğaz, akciğer enfeksiyonlarında da yardımcı olur. Bundan dolayı , firuze takılar boğaza yakın takılmalı ve kullanılmalıdır. Tiroid bezini de olumlu etkiler. İştahı yönetir. Ve iştahsızlıkta olduğu kadar obezite de faydalı olur. Vücuda yeterli oksijeni sağlayarak, sinirleri ve kasları etkin kılar. Bundan dolayı bağ yırtıklarında ve kas tutulmalarında , gerekli yere uygulanarak kullanılır. Suyu hazırlanarak ilgili yerler bununla ovulabilir. Firuze ile yapılan gargara, diş ve çenenin yapısal bozukluğunu önler, diş çürümesi, diş plağı, diş eti hastalıkları ve diş hassasiyeti gibi rahatsızlıklar hafifletilir veya tedavi edilir.

Kova Burcu - Amazonit Taşı

Aşırı heyecanları , kızgınlığı , öfkeyi ve diğer duygusal çıkışları sakinleştirir , sinirleri yatıştırır , negatif enerjiyi dağıtır, stresi hafifletir ve tümüyle ortadan kaldırır, Yaratıcı düşüncelerin açığa çıkmasını sağlar , kendini doğru ve açık ifade etme yeteneğini artırır. Akıl gücünü ve anlayışı yani kavrama gücünü artırır. Yetenekleri takviye eder ve diğer insanlarla uyumlu çalışabilme becerisi verir . Kas spazmlarını giderir . Bedenin kalsiyum dengesini normal seviyede tutar. Kalsiyum yetersizliğini giderir . Diş çürümelerini önler . Göz hastalıklarından korur ve tedavisine etki eder. Ateşli hastalıkların tedavisinde etkilidir . Doğumu kolaylaştırır ,ağrıları hafifletir

Akrep Burcu - Pembe Kuvars Taşı

Aşk ve Sevgi Taşıdır. Göz için şifadır Sindirim sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder.
Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir. Baş ağrısını hafifletir.
Vücudu negatif enerjiden temizler, vücuttaki olumsuzlukları kaldırır, hayatı ve olayları berraklıkla kavramayı sağlar.

Koç Burcu - Akik Taşı

Nazara karşı etkilidir. Kişinin içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve ruhsal gelişimine yardımcı olur. Kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz zamanlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından etkileniyorsanız akik sizin negatifliğinizi üzerinizden alacak ve size iyi gelecektir. İnsan vücudundaki fazla enerjiyi veya negatif enerjiyi boşaltır. Stres giderici özelliği vardır. Pıhtılaşmayı sağlayarak kanamayı keser. Vücut da gerginlik olan kısımlara sıcaklık hissi verir ve gerginliği alır . Ağrıları gidermek için kullanılabilir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. İradeyi güçlendirir, Damarları kuvvetlendirilir.

Balık Burcu - Kaplan Gözü Taşı

Kabuslar gören çocuklar için faydalıdır. Migren ve migren imsi baş ağrıları, kasılmalar da kullanılır. Kemik ve eklemlerin güçlendirir. Bronşial hastalıkları önler ve iyileşmesini hızlandırır. Akut bronşit durumunda gece taşı vücuda yapıştırarak yapılması önerilir. Astım hastaları da bu taşı yanlarında taşımalıdırlar. Böbrek üstü bezlerinin aşırı çalışmasını önler. Sinir sistemini yatıştırır. Beyincik tarafından yönetilen motor işlevler ve epilepsi gibi rahatsızlıklar pozitif yönde etkilenir. Baş için çok önemli bir taştır. Paronaya gibi şizofreni gibi ruh Hastalarını olumlu etkiler ve oluşumlarının engeller. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri vardır.

Terazi Burcu - Sedef Taşı

Sedef taşı bereket güç ve cesaret taşı olarak bilinir. Toprak enerjisini toplayarak bedene verir ve vücutta dinçlik oluşturur. Sedef taşı bedendeki tonsinleri temizler. Kansızlığa iyi gelir ve kan yapımına yardımcı olur. Sedef taşı karaciğer, dalak, böbrek, mide, bağırsak ve mesane hastalıklarına karşı şifalıdır. Hormonsal sistemleri düzenler. Pozitif düşünmemizi sağlar. Etrafımızdakı olayları iyi analiz etmemize yardımcı olur. Çevremizdeki insanlara olumlu yaklaşmamızı sağlar. Baş dönmesi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Yengeç Burcu - Aventurin Taşı

Kalp sağlığı için olumlu etkileri olan taştır. Kalp çarpıntılarını ortadan kaldırır. Damar sertliğini önler. Psikolojik hastalıklara iyi gelir. Anksiyete ve korkuları ortadan kaldırır. panik atak için faydalı taşlardandır. Strese karşı kullanıla bilir. Şans taşı olarak da kabul edilir. Bağırsak bölgesini iyileştirmede yardımcı olur. Vücut yağlarımızı etkiler ve yüksek kolesterol düşürür. Cilt reaksiyonlarının akne ve alerjilerin iyileşmesini sağlar. Neşe taşı olarak anılır , sakinlik ve yaşam sevinci açılar. Timüs bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Metabolizmayı düzenler . Mide bulantısını giderir.

Oğlak Burcu - Sedef Taşı

Sedef taşı bereket güç ve cesaret taşı olarak bilinir. Toprak enerjisini toplayarak bedene verir ve vücutta dinçlik oluşturur. Sedef taşı bedendeki tonsinleri temizler. Kansızlığa iyi gelir ve kan yapımına yardımcı olur. Sedef taşı karaciğer, dalak, böbrek, mide, bağırsak ve mesane hastalıklarına karşı şifalıdır. Hormonsal sistemleri düzenler. Pozitif düşünmemizi sağlar. Etrafımızdakı olayları iyi analiz etmemize yardımcı olur. Çevremizdeki insanlara olumlu yaklaşmamızı sağlar. Baş dönmesi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Başak Burcu - Kristal Kuvars Taşı

Cep telefonu , telsiz ve bilgisayardan yayılan radyasyonu toplar. Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir. Tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerji toplar. Tene temas ettirilerek kıyafet altında taşındığı takdirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjilerinden korur. (Pozitif insanlar arasında iseniz kristalinizi görünür şekilde takın. Böylece etrafınızdaki insanların pozitif enerjilerini kendi için de toplar.) Mide ve bağırsak rahatsızlıkları da bu taşın suyu içilerek hafifletebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.