Etekli Takımlar ile Şal Uyumu ve Kombinler

11 Aralık 2020 « Geri

Tesettür giyimde en çok tercih edilen parçalardan birisi olan etekler hem gömleklerle hem de triko kazaklar ile kullanılabilmektedir. Tesettür etek modellerinde bunların yanı sıra doğru şal seçimi de oldukça önemlidir.

Etek ile aynı renk şal tercih edildiğinde arada kalan gömlek ya da kazağın daha farklı ve zıt tonlardan oluşan renklerden seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede kombin kendini daha iyi bir biçimde gösterebilmektedir.

Şallarda kumaş seçiminin de yine etek kumaşı ile uyumlu olması gerekmektedir. Kumaş bir etek tercih edildiğinde ipek bir şal kullanılması önerilirken, kot ya da keten eteklerde pamuklu şalların tercih edilmesi önerilmektedir.

Pliseli Etek Modellerinin Kombini

Son yıllarda çok fazla tercih edilen pliseli etekler şık ve rahat bir kullanım sunmasının yanı sıra her vücut tipi için uygun olmamaktadır. Vücudunun alt bölgesi büyük beden olan bayanların pliseli etek seçerken sık ve küçük pliseli modelleri tercih etmeleri önerilmektedir.

Tesettür kombin yapılırken pliseli eteklerde gömlek seçeneklerinin doğru değerlendirilmesi de önemli olmaktadır. Bu etek modelleri bol bir görüntü sunduğu için özellikle gömleklerin kol kısımlarında daha dar bir kesim tercih edilmesi şık bir görüntü sunacaktır.

Etek ve gömlek kombinleririyle birlikte tesettür dış giyimde tercih edilen trenç modellerinin de bu kullanılması önerilmektedir. Düğmelerinden ziyade kuşağı ile kapatılan trenç duruşu hem gömleğin hem de eteğin şık görüntüsünü destekleyecektir.

Tesettür Giyimde Doğru Etek Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür giyim seçeneklerinde doğru eteği bulmak için vücut tipinin tanımlanması ve etek üzerine seçilecek olan parçanın da buna uygun olması önerilmektedir. Özellikle eteğin modelini kapatmayacak parçalar ile oluşturulan tasarımlar daha estetik durmaktadır.

Tesettür Sweatshirt modellerinin de hemen hemen tüm etekler ile uyumlu olmasına rağmen süet ve deri detaylı olan eteklerde tercih edilmemesi önerilmektedir.

model-fitilli-suet-tesettur-etek-pembe

fitilli-suet-tesettur-etek-murdum

model-fitilli-suet-tesettur-etek-indigo

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.