Şal modelleri ile uyumlu trend modeller

13 Ocak 2021 « Geri

Şal modelleri desen ve kumaşına bağlı olarak hem şık hem de spor tasarımların vazgeçilmez parçası olarak bilinmektedir. Şal kullanımı eşarp kullanımlarına oranla çok daha rahat olması nedeniyle son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir.

Şal modelleri içerisinde öncelikli olarak kumaş türüne bağlı seçimler yapılmaktadır. Yaz aylarında çoğunlukla pamuklu kumaşlar seçilmekte, özel günlerin vazgeçilmezi ipek ya da şifon şallar olmakta ve alternatif kumaşlarla da özel tasarımlar yapılabilmektedir.

Şal seçiminin yapılmasından önce kıyafetin nasıl bir kombin olacağına ve hangi durumlarda giyileceğine karar verilmesi gerekmektedir. Özel günler için ya da günlük kullanım için tercih edilecek olan şal kumaşları birbirinden farklı olması nedeniyle en uygun seçimin yapılması gerekmektedir.

Tesettür Kombin Seçenekleri

Tesettür giyimde ikili takım ya da elbise kullanılmaması durumunda alt giyim ve üst giyim arasında bir kombin yapılması gerekmektedir. Etekli ya da pantolonlu olarak yapılmakta olan tesettür kombin seçenekleri aynı zamanda aksesuarlarla da çeşitlendirilmektedir.

Ayakkabı ve çanta aksesuarın en önemli kısmını oluşturmaktadır. Mümkün olduğunca aynı konseptte ayakkabı ve çanta seçilmesi, ara kombinler için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tesettür kombin seçenekleri içerisinde aynı zamanda kemer kullanımları da oldukça önemlidir. Özellikle düz tunik ya da düz elbiselerde kemer kullanılması durumunda düz görüntü şık bir tasarıma dönüşebilmektedir.

Tesettür Etek ve Gömlek Kombinleri

Tesettür etek ve gömlek kombinleri yapılırken şık ve spor olmak üzere iki farklı tasarım üzerinden kombin yapılabilmektedir. Çoğunlukla kumaş özelliklerine bağlı olarak kombinler değişiklik göstermektedir. Şık günler için saten ya da şifon gibi kumaşlar öncelikli olurken, günlük giyim kombinleri için en çok triko tercih edilmektedir.

Tesettür etek kombini yapılırken de eteklerin kumaş özelliklerine bağlı olarak gömlek seçenekleri belirlenmekte olup buna uygun aksesuarlar ile tamamlanması sağlanabilmektedir.

tafta-esarp-yesil

desenli-tafta-esarp-krem

desenli-tafta-esarp-ekru

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.