Tesettür Giyimde Modayı Yakalayabileceğiniz Elbiseler

18 Aralık 2020 « Geri

Tesettür giyim sektöründe en çok tercih edilen parçalardan birisi de elbiselerdir. Tek parça olması ve farklı şekillerde kolay bir biçimde kombin yapılabildiği için elbiseler pek çok ürüne göre iyi bir alternatif olarak seçilmektedir.

Moda olarak bilinen elbise modelleri genellikle düğmeli olarak bilinen gömlek elbise modelleridir. Kullanım rahatlığının yanı sıra spor ve sade bir görüntü sunduğu için moda severler tarafından da sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra elbise modelleri içerisinde büyük yaprak desenli elbiselerde yaz mevsimini yansıttığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Her beden kalıbına uygun olarak bulunan bu elbiseler sayesinde kombi yapma uğraşı da kolaylaştırılabilir.

Tesettür Giyimde Doğru Elbise Seçimleri

Tesettür giyimde doğru elbise modeli seçilirken vücut hatlarının doğru ve orantılı bir biçimde kullanılacağı modellerin seçilmesi gerekir. Kilo problemi olan bayanlarda çok desenli ve lastikli modeller yerine daha düz ve hareketsiz parçaların seçilmesi önerilir.

Moda alternatifleri içerisinde tesettür elbise seçimi yapılırken aynı zamanda mevsim renklerinde ürünler seçilmesi önemlidir. Açık ve canlı renler daha çok yaz aylarında tercih edilirken, toprak tonlarının ise kış aylarında tercih edilmesi önerilmektedir.

Tesettür Elbise Kombinleri

Tesettür giyimde elbise kombini yapılırken genellikle aksesuarlar ile kombin yapılmaktadır. Kemer ve çantanın yanı sıra şık bir şal ile yapılan kombinler sayesinde düz bir elbise bile oldukça şık bir kombin seçeneğine dönüşebilir.

Elbise kombini yapılırken aynı zamanda doğru ayakkabı seçimi de önemlidir. Ayakkabı tarzlarının elbise tarzları ile uyumlu olması sayesinde bütünüyle etkili bir kombin yapmak mümkün olacaktır.

Tesettür elbise modelleri içerisinde bulunan alternatiflerden herhangi birinin tercih edilmesinden sonda kullanılan aksesuarlar ile aynı elbise hem normal günlerde he de özel davetlerde kullanılabilecektir.

desenli-tesettur-elbise-siyah

puskul-detayli-tesettur-elbise-zumrut

detayli-tesettur-elbise-haki

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.